Влезте, за да следвате това  
Гост Webmaster Saab

Малко промени по форума

Препоръчан пост

Гост
:shock: Все едно говоря с различни хора. Поне 10 пъти съм се чул с теб казал съм ти всичко, това което ми харесва и нова което не. Когато ми даде форума без да знам ти казах, че трябваше да ме предопредиш, да това си беше изненада за мен. Не го приех като награда, по този начин на предаване на правата и да искаш нямаше как да кажа НЕ(нямаше да го направя така или иначе) Въпреки, че си ми казваш че някой ден може да ми го отстъпиш. Не очаквах точно така да се случи всичко. И както и да е, поех новата си роля! За страницата на сервиза ти, направих я напълно с приятелски намерения, сигурен съм че ще ти е от полза. Лично за мен този ми жест не е имал нищо общо с форума. За плащането ти благодаря, жест е и не съм го отрекъл никога и пред никои. Само едно не мога да разбера защо след, като сме изговорили всичко се изписа толкова много по-горе... Казвам го и тук за да няма пак спекулации. Ще събирам нов екип, защото сам не мога да се справя. А ти въпреки всичко си оставаш мой приятел (ако и ти го желаеш естествено) и се надявам да влизаш тук, като потребител и да помагаш на всички с познанията си.

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
Ники разликата ни със теб, ако има изобщо някакво значение 2-3-5 месеца не мисли че е от някакво значение, но щом те влече да си батко ОК. [b]Боби благодаря за милите думи ам си по малък от мен да ми даваш определение.[/b] Определение не съм дал на никого, писането ти възбуди у мен такова заключение! [b]Не знаех,че си станал шев във форума да гониш хората .Нямам спомен да си плащал нещо за подръжката му да се изевяваш като господ.[/b] Не съм станал никакъв и не гоня никого от където и да било. Ники преди време когато ти заяви на всеослушание (когато Орлин замина) че ти поемаш форума и издръжката му, лично аз ти предложих да ти помогна финансово за съществуването на форума, ти отказа, тогава предложих членски внос, ти отказа с думите: "няма да сме като софянците......!", по скоро ти май се определяш като Господ! [b]Можеш да смяташ за Астра F основния ремонт излиза 1500 на Сааб съм взимал 1800 където частите са 2 пъти по скъпи разликата я покриваше собственика на Опела и Save е правилно.[/b] Не знам колко излиза един ремонт, но знам колко излиза моя и колко пари съм плащал цифрите се разминават, но ще си ги оставя за себе си, защото това си е твоя политика и нямам ни най-малко желание да се заигравам в безкрайни постове и обяснения за това и онова. Ще припомня още малко думи от теб: [b]А дано ама на дали е казал народа това може и да ми е последния пост.Аз нямам нужда от форума Форума има нужда от такива като мен.[/b] С тези думи кой се изживява на БОГЪТ СЛЪНЦЕ или аз пак нещо не съм рабрал? [b]Ка дс не е най популярната тема да има нещо интересно написано ,че да се коментира.Писа се да се върнат техничарите ,а те без правила няма как да ги върнеш.Взех да си мисля,че го правиш умишлено да се закрие да не си разваляш комфорта ако е така искам да го заявиш директно тук.[/b] На тези ти думи отговорих с ЛАПЕШКА РАБОТА! И накрая завърши с умелия журналистически ход, замазвайки всичко и поставяйки всичко и всеки под общ знаменател: [b]Явиха се селски тарикати даващи определение кой какъв е.......[/b] А ти защо даваш определения за хора които не познаваш или пък познаваш бегло? Ники не знам да ли ще влезнеш отново, но ще го кажа всички да го знаят, защото предполагам че малка час от тях знаят защо се роди този форум. Преди пет години малка група "отцепници" решиха да се преборят за свобода на словото и място под слънцето, от "оковите" наложени в Клуб СААБ. Всички ние тези първо регистрираните поведохме "войната" срещу ограниченията, подмазването, не казването на лоши думи срещу "Боговете", срещу триенето на мнения, бан, ограниченията, заплахите на ЛС ......... нима всичко това го забрави, нима забрави дружните усиля на всички в началото? Какво се промени? Мотото беше "СВОБОДНИЯ ФОРУМ!", а какво стана - клюкарница родиха се теми от сорта "сините ми джапанки да ли ще ми отиват червените панталонки?!?!?", не че няма нужда и от такива теми, но това беше основно през последните две години, е имаше и полезни неща Астра - СААБ или СААБ - Астра (не помня точно каква беше темата) евала на човека поклон, но другото - новости в автомобилния бранш - че всеки интересуващ се от автомобили ги чете в интернет, специализираните издания и къде ли не; място за веселие - вицове безкрай - хубаво е човек да се посмее, за две години почти-минимална техническа информация, минимална взаимопомощ ..... Ник сам каза че тихомълком по телефона се направиха много проекти по форумни коли! Някой замисли ли се наистина защо хората спряха да пишат? Не е заради правилата, че ги няма или ги има! УВАЖЕНИЕТО и пак УВАЖЕНИЕТО на всеки човек, това не се постига с правила това е от възпитанието, от първите седем години! Не мисля да се извинявам на никого, старал съм се да поддържам добър тон и съм се отнасял с уважение, а не съм получил подобно отношение към мен, замълчах и престанах да пиша, темата ми остана "отрупана с прах", защото бях "ОНЗИ ГЛУПАК-СЕЛСКИ ТАРИКАТ", който сам си ремонтираше двигателя, който търсеше за помощ онези селските майстори и БГ разбирачи....! Николай когато изстрелваш/казваш думи понякога се замисляй кого точно засягаш и как обиждаш хората, казвал съм го никой не е велик и никой не е безгрешен! Не търся извинение, не искам от никого да си посипва главата с пепел, заболяло ме е тогава, изживял съм го преглътнал съм го, това за мен е затворена врата! Ник винаги си изтъквал че си по-голям от мен, щом иска бъди! Не забравяй [b][u]НЕ ВЪЗРАСТТА ОПРЕДЕЛЯ ЧОВЕКА, А ПЪТЯ КОЙТО Е ИЗВЪРВЯЛ, ЖИТЕЙСКИТЕ УРОЦИ КОИТО Е НАУЧИЛ[/u][/b] философски звучи, но имам много смисъл в тези думи! Искам всеки който чете този пост да се замисли за отношението към хората, към познатите или непознатите, към приятелите, към близките си първо съдете себе си, а после съдете другите! С тези думи мисля да приключа постът ми стана отвратително дълъг и отегчителен, и разбрах че съм загубил един приятел преди много години! Не съм Господ и не съм никакъв, аз съм просто човек! Успех на всички!

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
Кофи/каци с ..... и кой, как е направил в момента, и кое как е било сега вече е [color=#FF0000]друго[/color]! Не искам и не желая форумната тема да се разводнява, или разпрашава заради подобни мнения. Моля в добрия дух да с е пишат само и единствено препоръки и мнения само и относно темата[b][color=#FF0000] " Промени във ФОРУМА"[/color][/b]

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
[u]Нека почнем по-сериозните неща вече.[/u] Новия екип на форума вече е съставен, до дни ще им делегирам права и след това ще оповестя имената им!

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
5 дни по- късно ...... имената на щастливците сааааа ..... ?????

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Ти пък сам си просиш “много вожд - малко Индианец” :lol: Аз такава автоцензура и прилежно поведение не съм виждал във друг бг форум.

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
[quote="jungleraver"]Ти пък сам си просиш “много вожд - малко Индианец” :lol: [/quote] Нищо не прося аз, ходатайствам само да има раздвижване по залежали въпроси :) [quote="jungleraver"]Аз такава автоцензура и прилежно поведение не съм виждал във друг бг форум.[/quote] Че какво му е лошото с нещо да е единствен :) П.С. давай black label-a насам, че разбрах отново си сбъркал размера с по- малък :rock: :bang: :the1:

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
Още ще почакате :D чакам хората да се върнат от почивка

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
[quote="yasmania"]П.С. давай black label-a насам, че разбрах отново си сбъркал размера с по- малък :rock: :bang: :the1:[/quote] Чакай да я покарам няколко месеца, да ми писне, та да събера и кешовица за нормален колектор за турбо с “фул сайз”, пък с удоволствие ще я предам нататък :lol: Иначе довечера ще гледам да кача снимки в мойта тема как съм я “накурвил”, немоеш я позна :turbo:

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
След малка оперативна среща вчера на почти целия екип. Оповестявам вече имената на членовете на новия/стар модераторски екип екип. [b][color=#FF0000]Фори-fory79 Боби-Boby77 Радо-Radich[/color][/b] Скоро може да има и още един член, които ще е по-скоро нашето техническо лице за поддръжка на форума. Всичко ще стане бавно(учим се в движение), но за сметка на това имаме няколко основни цели, които ще допринесат за идеята на форума и неговото развитие.

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
На 08.08.2018 изтече 3 месечния срок ,който поставах нарочно за прехвърляне на собственоста.Аз като лице1 и Петър като лице 2 не проведохме разговор на темата как ще стане по офиален път.Домейна е собственост на фирма Никауто и се подвизава в чужбина Хоста е в БГ.Днес разговарях със така наречения нов собственик,че всичко е върнато по старо му тоест пак при мен.Лицето 2 през тези 3 месеца даже не попита задължаващата форма АЗ НЕЩО ДЪЛЖА ЛИ ТИ? Явно е останал със впечатление ,че съм го подарил да ама не аз не съм благотоворително дружество и моето дете мерси не яде нито лице 2 ми е роднина.За да няма пак не разбрали форума се продава не подарява няма безплатен обяд.За това винете мен явно не се изразявам правилно и от това дойде учудването лице 2 на срещатата.Помолих лице 2 да възстанови управлението като админ и модове до 08.05.2018 защото първите създали форума са 1.Орлин,2Аз,3 Фори и 4 Петър .Всеки от тях ще реши по нататък какво да прави.За снимките качвани от мен и толкова много звънящи отоговарям никога не са трити само съм заключил профила за общо виждане.Моля не ми звънете да разпитвате освен ако не имате желание да купите форума или да ви човъркам нещо по колата (не съм се отказал от Сааб както някой твърдят).

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
Така хайде и аз [b]"ЛЕКЕТО"[/b] (така съм наречен от "Батко Николай") да си отворя устата стига съм мълчал и премълчавал! 1. навремето Андрей - от СААБ-Клуб каза че този форум ще просъществува 2-3-5 години и всичко ще изчезне в забвение, цитирам: "....този форум го създадоха за да може Николай да си прави реклама на сервиза ......", до преди едно известно време не вярвах на думите на Андрей, но се оказа изключително прав! 2. разговарях с различни хора присъствали на въпросната сбирка на форума когато са [b]преотстъпени - подарени[/b] правата над форума и не е станало дума за плащане и срокове, като най-основно вярвам на думите на Фори и Пепи! 3. понеже е попаднала комуникация между Николай и Фори - цитирам по спомен: Николай - Какво правиш? Трябваше да оставиш нещата така и форума малко по-малко щеше да изчезнеш, а ти събираш екип!; Фори - Форума ще съществува! Ти го прехвърли! ...... 4. защо съм [b]ЛЕКЕ[/b] - и аз не знам, явно съм трън в очите на Николай, но не бях трън когато го защитих/ме в СААБ-Клуб; когато му изработих генерация, като може би и в по-късен етап е направил и на други с моята разработка; когато му дадох контактите на фирмата за гаърнета от където да си купува големи тръби и евтини гърнета и говорих с тях да му правят отстъпки, че нали бил мой човек; когато прекарах "моргата" от София до Пловдив треперейки по разбитата магистрала с бус пълен със стъкла - станах в ранни зори и се прибрах в късни доби; когато имаше нужда компютри и лаптопи на него и на неговите приятели на по-тънка цена; когато създадох алуминиевата тръба от кулера до дросела и той по-късно си направи същата по мой тертип, а и кой знае още на колко хора после като с е е биел в гърдите че той я е измислил; когато китосъх, обработих и боядисах предната му броня и огледалата; за това че ми даде превъртяла биела, която беше за боклука и биела без пета ([u]само да вметна по думите на Николай всички пети на биели и на блокове в СААБ са еднакви - което е пълна глупост и всеки, който знае и разбира от тези неща ще го подвари - последното[/u]); когато имах нужда, поради воден удър в цилиндър, ми продаде водач на ангренажната верига свален от сатрия двигател на Фори за което той не е получил пари, но аз я платих на Николай, без щуцера за маслената магистрала и без да спомене за него в очакване да си съсипя мотора и да се изкаже че съм некъдърник и от нищо не разбирам ..... и кой знае още какво и за това станах [b]ЛЕКЕ[/b], че съм бунтар! 5. кога разбрах че съм [b]ЛЕКЕ[/b] - разговор между Николай и Фори цитирам: Николай - За какво сте го поканили това леке Боян! Той само това и чака малко власт! ...... изобщо власт не съм искал нито пък бленувал за такава, Фори и Пепи ме поканиха да стана моделатор, не съм се молил на никого съгласих се в името на форума и за това че са ми приятели! 6. сега като сме започнали да си хвърляме "кал по гъба", ще се обърна към всички на които Николай е направил ремонти по двигателите по една или друга причина: НЕ ЗНАМ КАК Е ПРИ ВАС, НО ПРИ МЕН ИМА ГОЛЯМ ВЕРОЯТНОСТ ДА НЕ СЪМ С ОРИГИНАЛНИТЕ ПЕТИ НА ОСНОВНИТЕ ЛАГЕРИ И ЗА ТОВА ДА ИМАХ ПОСТОЯНЕН ПРОБЛЕМ С ИЗНОСВАНЕ НА ОСНОВНИ ЛАГЕРИ И КРИВЕНЕ НА ВАЛ, АЗ БЛОКА ГО СМЕНИХ С ТАКЪВ ОТ В204 СТАРИЯ БЛОК ГО ПАЗЯ И ЩЕ СИ НАПРАВЯ ТРУДА ДА ИЗМЕРЯ "ЦИЛИНДРИЧНОС" НА ОСНОВНИ ЛАГЕРИ - ПЕТИ И БЛОК ЗА ДА СЪМ НА 1000% СИГУРЕН! 7. много други като мен се меко казано РАЗОЧАРОВАХА от Николай и 'майсторъкат" му и най-вече човек на които изпитвам изключително доверие и уважение в знанията и уменията (няма да споменавам име, защото нямам намерение да го замесвам в това кокошкарско-клюкарско съревнование на словоизлияния), а и на други такива които изобщо не познават Николай и "майсторлъкат" му, а видяха резултата в моето "киндер сюрбриз" наречено стар двигател след намеса на Николай! 8. последните разговори между Николай, Фори и не на последно място Петър: Николай - Не искам Боян и Радо да са моделатори, ако те са такива - върни ми форума!([b][u][size=150]не става думи за пари хора ..... аз и Радо сме виновни[/size][/u][/b]) - Дръж си форума Бате Николай! Аз подкрепям Петър и Фори напълно! 9. тъй като Николай не веднъж и два пъти е споменал че семейството му не яде "МЕРСИ" и "БЛАГОДАРЯ" и няма да седи гладно, ще спомена само: Браво Батко Николай за 5 години ти купи и обзаведе няколко апартамента с "честен" и "праведен" труд - няма да правя сметка на парите му - други не могат и да си позволят и един, винаги Николай е изтъквал колко му е трудно и му е лошо, за последните 3-4 години аз загуби и печелих семейството си многократно, но неговото е било трудно и е лишавал дъщеря си от присъствие и внимание ..... Браво Бате Николай! Не искам да съм "Божа кравичка" и не искам да ме съжалява никой моите проблеми са си мои не на обществото, жалете Николай! Това на кой и на кого ще бъде продаден - недостъпен форумът вече ни най-малко ме интересува след разигралите се интриги и дребни "селски" игрички. Навремето Николай каза за Диян (Red Devil) че изживявал кризата на средната възраст и му се присмиваше,а сега той явно е в нея думите и изказванията си противоречат едно с друго във времето! Това е последният ми пост във форума изключително съм обиден от думите и изказванията на Николай! [b][u][size=200]Хора замислете се,! Събудете се![/size][/u][/b]

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Стига бе хора. Стига с това "аз няма да пиша повече". Двама-трима са капацитетите, и те "не пишат". Човек винаги може да прочете по чуждите форуми, или в клуба, ама нали уж сме някакво общество. Нали личната помощ, и мнение значат нещо, дори и грешни. Марката загина, загива и "свободният форум". Големи хора се държат, като деца. Дай ми на ти, е браво, НЯМАМ ДУМИ.

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
[quote="zliqiliq"]Стига бе хора. Стига с това "аз няма да пиша повече". Двама-трима са капацитетите, и те "не пишат". Човек винаги може да прочете по чуждите форуми, или в клуба, ама нали уж сме някакво общество. Нали личната помощ, и мнение значат нещо, дори и грешни. Марката загина, загива и "свободният форум". Големи хора се държат, като деца. Дай ми на ти, е браво, НЯМАМ ДУМИ.[/quote] Точно дай си ми играчките - на си ти парцалите. Ето ти отговора на въпроса не чак толкова подробен но на кратко при мене как седят нещата... Подкрепям Боби, защото Аз бях инициатора форума да се запази, а не да се самоунищожи. Аз исках ЕКИП и го инициирах от хората, които създадоха този форум а иманно Орлин, Ники, Аз, Радо и Боби (реда в който ги пиша няма никакъв замисъл) според мен е такъв реда и заставам зад това свое мнение и последващи действия. Винаги съм подкрепял тази инициатива, даже и след предупрежденията на Андрей, че правя грешка (която сега излиза на яве). Омръзна ми да слушам думите "Ник - ОПРАВЯЙ СЕ..." и се справихме с Петър. Форума пак започна да се чете и да се пише в него, даже и доста хора си направих труда да върна отново ТУК за да си помагаме взаимно и да се събираме когато можем..... Няма повече да буферирам и да се стремя да събирам Тук обидени (като Ник) и настоящи потребители, модератори и т.н. Само, ще отбележа, че колите на администраторско-модераторския екип няма да се правят при Ник (това са лично негови думи), което от моя страна беше загуба на семеен приятел, но така или иначе колата ми не е влизала в сервиза на Ники месеци наред, след като Я ремонтирах при Радо в Ловеч, поради светене лампата на маслото на прохода Кърнаре - Троян за път към Ловеч ( отворихме мотора и всичко беше за скраб след 20 000 км. от ремонт, даже блока беше на втулки (на 1-ви и 4-ти цилиндър) и то некадърно направени. ЗАМЪЛЧАХ СИ и се обадих за части до Ники. Ники ми "помогна" - прати ми глава гола необорудвана с изядена резба на масления обтегач, бутала с биели комплект и блок остърган и готов за ремонт с ремонтен комплект бутала или ремонт отново на втулки понеже блока и буталата имаха разлика над 2 десети от мм. Ремонтирах блока на втулки сглобих мотора и потече масло от обтегача на веригата (теча беше ужасен). Закупих си нова глава от Варна и си сглобих мотора отново (частите по главата х2 във време и средства). Всичко до момента е ОК с автомобила. Единственото съмнение остана в петите на блока дали са от него....както спомена и Боби били "взаимозаменяеми" (Ник " -Ще видиш пак, ще отваряш МОТОР). След запитване какво става, какви са тези части Ники каза, че трябва да са ОК и не ми е искал никакви пари за тях. За мен си остана хамалогията по ремонта и замяната на главата с нова такава.... който разбира, може да си направи груба аритметика, кое колко и как се прави във времето, и с какви средства. Всичко го имам документирано и снимано подробно, като доказателство. Сега, след закупуването на новия ми Сааб 9-5 1.9tid 2006г. от Ники, уж всичко е ОК и нито дюзи, нито нищо няма да правя по мотора - се оказа че и дюзи (3бр. за ремонт), и буксите им, и затапен чек на таблото,и привода между скоростният лост и кутията, и датчика за наличие на вода в горивото е премахнат, и колата се оказа от уж на още 30-40 000 до обслужване на "най-много 5000 има", и още доста друго благинки за оправяне (не ме разбирайте не съм търсил перфектният Сааб). Отново снимано и документирано. Всичко това по никакъв начин не е ощетило децата ми за "Мерси" и "Благодаря"..... А ДАЛИ Е ТАКА. Не искам да подкрепям и да съм след това трън в очите на който и да е така, че [b][color=#FF0000]Аз поемам вината за екипа и Аз съм го инициирал, щом няма да е действащ, и в такъв състав моля най - официално Админа да ме премахне от МОДЕРАТОРСКИЯ ЕКИП.[/color][/b] Знам, че е най-лесно така ама се извинявам на всички, които подведох със своите действия, те бяха плод на загубената кауза да запазя форума, такъв какъвто го познаваме всички - "Свободен".

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
Къде се скри както винаги кога стане напечено около теб?Ти си повярва че всички членове са "твоя" собственост и реши че ще продаваш,подаряваш залагаш и печелиш от това което НИЕ ВСИЧКИ създадохме!!!!!!!Известно ли ти е че ти нямаш права и не можеш да се гавриш с труда на хората създавали нещо в този форум!!!!В тази КЛОАКА която ти разви по твой образ и подобие сам попадна и няма излизане,ако ще и да се перчиш и правиш на велик "разбирач" генерира тотална скраб от Саааби!!!За тебе 'ПРИЯТЕЛСТВО" е нещо непознато,даже и към хора като Фори и Боби които са ти помагали,а след това получават нож в гърба с некадърно направени ремонти от теб.Няма да забравя когато правих на Фори мотора и той ти звъня да търси блок и бутала ти се присмиваше по телефона и думите ти бяха:ВИЕ ПАК ЩЕ ПРАВИТЕ МОТОР.Да ама не за твое съжаление!При Боби същата картина та даже и по зле.Всичко е документирано със снимков МАТРЯЛ и ще се появи някъде, но не ТУК в твоя кенеф.Дръж си форума и събирай,ако ти стиска нов МАТРЯЛ.НИЕ БЯХМЕ ДО ТУК!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Забравих да ти кажа!ТОЗИ ПЪТ СИ БЕЗ СПАСИТЕЛНА ЖИЛЕТКА :bang: :nervi:

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
Дойде време да напиша и аз моя последен пост тук! Ще започна с това, че не съм някой неблагодарен двуличник и никога няма да отрека или забравя това което Ник е правил за мен. Не един път ме е приемал в дума си уважавам съпругата му и обичам дъщеря му като своя сестричка(затова така си я наричам) Дойдох във форума за да помогна на тези хора именно заради самите тях защото ги уважавах, знаех че това ще развали отношенията ми с клуба на Сааб в който също има много хора, които уважавам и ценя а Андрей, въпреки, че по настояща дата и той ми е сърдит аз няма да кажа и не съм казвал една лоша дума за него. На мен също ми беше казано, че тоя форум няма да е жив много време, но аз също не вярвах. Затова и организирах 3 официални срещи(и няколко в по-малък състав) помагах и във всяка друга среща. Мисля, че мога да твърдя, че в Бг няма никой повече организирани срещи от мен. Привлякох и доста хора само от социалните мрежи. За изработка на аксесоари и рекламни материали на Сааб и форума няма да ги броя не са малко. Винаги съм бил фен на марката дори между двата ми сааб-а, когато карах други коли и сега ще съм и винаги ще съм. Въпреки, че от две седмици колата ми не е в движение със счупено турбо и вероятно крив вал, няма да обвинявам никой в темата ми е описано какво е правено по колата(общо взето всичко нужно) [b]ЗАПОЧВАМ С ГОЛЯМАТА МИ БОЛКА! [/b] Още преди срещата на Сааб Форум България в с.Ягода(която пак аз организирах) Николай ми звъня и ми се оплака, че нямал време за нищо от форума и можело да ми го отстъпи, но не каза нищо твърдо и конкретно! Малко след това спря да пише с оправданието(да го наречем така) Вие не ме защитихте когато ме обвиниха, че не съм направил нищо по колата на Емо. Ник: Сега новия собственик ме обвинява а вие мълчите, това ако беше в клуба и аз бях Диян всички щяха да скочат и да ме защитят. Как мога за защитавам нещо в което нито съм компетентен нито съм го видял. Казах това и от тогава почнах да чувам, че моя приятел ме е упреквал пред хората, че нищо не съм правил във форума и тн. Замълчах си с надеждата, че това не е вярно на 100% а ако има нещо големия ми батко ще ми го каже в очите.... все пак аз съм малкия. Връщам Ви на срещата. Първи ден: Всичко е точно събрали сме се в по-малък състав, Ник на няколко пъти каза, че се е отчаял от Саабаджии и почва да прави Мерцедес и БМВ: -Там са парите, там са коректни не като тия с Сааб, от като спрях саабите имам по-малко работа, повече свободно време и пари. Много хора почнаха и да ми казват в моментите в който Николай не беше там: -Ние на Сааб среща ли сме? Слушаме само за БМВ и МБ как били яки коли а ние със Сааб не струваме и колите ни не стават. Дойде втория ден събрахме се доста хора, по едно време, като се напълни ресторанта Николай ме извика с двете знамена... Мислих си, че ще е като всеки път в който благодарим на хората, които са дошли и са ни уважили. Но нещата имаха един бонус Николай извади от някъде един лист и каза: -Подръж В следващия момент чух думите това е новия собственик на форума, на този лист са всички имена и пароли, аз се оттеглям и тн.... После беше ми дадено и знамето на форума вече било мое... Няма да изпадам в още подробности, само ще кажа че тази изненада беше не приятна не за друга просто така не се прави... Обяснено ми беше, че това е награда за всичко което съм направил до сега за тази общност и тн.... ето това е пост на Ник след срещата(няколко страници преди този мой пост всеки може да го види) [quote="NIK"]На 8 май дойде времето което отдавна чаках.Форума е собственост на друг и аз съм пенсионер.[/quote] Сега стигам до въпроса. [b]Как нещата се промениха след няколко месеца...????[/b] Добавям и този цитат, който по нищо не показва някакви претенции за напред. [quote="NIK"] Форумът сте всички вие – правят го хората, които пишат в него, а не администраторите. Но последните също са хора. И ако не почувстват вашата публична и ясно изразена подкрепа за това как си вършат работата, просто в един момент си тръгват. Някои издържат повече, други по-малко, но накрая всички си тръгват. И точно заради това, ако искате форумът да бъде едно по-добро място, на което всички ние да общуваме нормално и да споделяме мнения и опит за ЛЮБИМАТА МАРКА, помогнете на следващия администратор да си стъпи на краката. Защото авторитет на съдия от последна инстанция в общество от 50 човека, където всички се познават не се появява от нищото или само на базата на някакви форумни правила, а се печели и гради с времето и с подкрепата на цялото това форумно общество.[/quote] Тук ми идва другия въпрос.[b]Как ще продадеш нещо на някой, който не е писал и ред тук може би и имаш ли морално право за това?[/b] Аз също не бях готов да поема тази тежест, но щях да го направя за всички вас, фенове на марката на която съм фен от поне 13години, хора които уважавам и считам за приятели. [b]СЛЕД, КАТО СТАНАХ (УЖ)СОБСТВЕНИК [/b] Няколко дни след това получих обаждане от Ники изтрий моите теми за проекта ми и темата "Самодейци" Отказах, нали това ни беше единственото правело тук, теми не се трият... После последва ново обаждане изтрии проекта и на колегата knzone 2013(не е посещавал форума от 02 Яну 2018, 18:53) силно се съмнявам в това негово искане! После имаше и други съвети, които не приех и явно в тоя момент почнах да печеля черни точки :roll: По същото време само Фори ми се обади и си предложи помощта, предложи ми Радо и Боди като модератори и това е логично те са основатели на форума имат технически познания и им имам доверие Направих ме ги след няколко дълги разговора, нарочно забавихме обявяването им публично заради Ник очаквахме реакция. Междувременно аз започнах да разучавам как да преместя форума на нов хостинг хората който уж попържали този форум никога не са го правили в истинското значение на думата. Единия даже каза давам ти всичко нужно само и само да се отърва, аз не се занимавам с форуми това е първия и последния който съм правил някога. Всичко беше почти готово искахме да направим няколко теста преди да действаме за да не изчезни безвъзмездно информация в техническия екип имаше и хора специалист, разработваше се нов дизайн на форума с нови функции като най-голямата радост за мен беше директното регистриране и влизане чрез ФБ, нещо което щеше да улесни всички ни... [b]ПОСЛЕДНИТЕ ДВЕ СЕДМИЦИ[/b] Преди около две седмици Фори ми звъни и ми казва: -Днес Николай ми се обади каза, че ще си вземе форума, той никога не е бил наш... След два дни ми звънни Ник и започва да ме обвивана как било това нов в гърба на вкарам Радо и най-вече Боби. Обясних му че това е общо и логично решение и защо трябва да искам разрешение след, като два месеца чувам оправяй се, ти си шефа.... Тук ще спестя мн мн неща в този разговор не за друго просто не ми се пише километри... В неделя пак ми се звъни още спах защото бях работил по форума до три и нещо след полунощ. Гледам Ник викам си пак ще има проблеми, вдигам и чувам искам си форума поради причина номер 1 -минаха три месеца ти не го прехвърли на твое има и той си идва при мен, ти като купиш кола как я прехвърляш и с форума е така... Мисля, че тук има доста хора който са запознати с създаването на сайт и едва ли някой ще се върже на това, а и второто интересно е че на оня лист има мойте имена адрес и телефон :shock: :shock: Сега вече листчето не играело никаква роля Тук отново спестявам доста от разговора, Само ще кажа, че ми беше заявено че аз сааб-а си повече няма да оправя и за какво ми е било да съм собственик на форума(а тогава защо дойдох да помагам когато бях с Хонда),но по-важното в, че изведнъж се спомена продажба на форума :loll: Викам значи това било цялата игра. Щом не искаш да унищожиш форума ти(защото и това разбрах, че била целта на "даряването") щом вкарваш хора, които могат да пишат по тех.теми и форума ще е полезен а няма да е един плювалник значи трябва да се продаде да се изкара един лев, но в същотот време да се подиграеш с труд на приятели, колеги и клиенти... Отново само да вметна, че аз лично отказах 3 предложения за продажба на форума с отговор: -Форума не е само мой, форума не се продава... (няма да се учудя това да е било поставено лице) [b]А СЕГА НА КЪДЕ?[/b] Сега махам правата на Модераторския екип и моите, хората се отказаха от този филм.. Аз също се отказвам няма как някой да ми даде нещо после да си го вземе и това да не е обида не само към мен а и към всички тук. Предложението на Ник да остана Админ го ОТХВЪРЛЯМ КАТЕГОРИЧНО(даже не знам как ми го предложи това :D ) Качвам снимка на листа споменат по-горе, а паролите ще пратя ФБ на Ники [attachment=1]list1.jpg[/attachment] [b][color=#FF0000]БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, КОИТО БЯХТЕ ТУК И НА СРЕЩИТЕ С МЕН, ВСЕКИ ЕДИН УВАЖАВАМ И ЩЕ СЕ РАДВАМ ДА СЕ ВИЖДАМЕ ДОРИ ЗА ЕДНО КАФЕ... ЗА МЕН ФЕН НА МАРКАТА НЕ Е ДА Я ПРИТЕЖАВАШ И ДОРИ ДА СТЕ ДОШЛИ С АВТОБУСА ТОВА НЕ ОЗНАЧАВА, ЧЕ НЕ СТЕ ФЕНОВЕ НА :saabbord: ВСИЧКО СА ДОБРЕ ДОШЛИ В ТЕЗИ ТРИ ГРУПИ[/color][/b] https://www.facebook.com/groups/SaabTeamBg/?ref=br_rs https://www.facebook.com/groups/2370466 ... ?ref=br_rs https://www.facebook.com/groups/Saab.Vo ... aria.fans/ [b][color=#FF0000]ЧАО[/color]![/b] [color=#FF4000]А за да покажа, че не съм злопаметен страницата на НИКАуто7 във Фб която създадох ти я оставям безплатно ;) [/color] [b][color=#8000FF]П.П.-Ники явно това което си написал в подписа си тук е вярно, доказа го![/color][/b]

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
Благодаря на всички ,че се изказахте на глас не зад гърба ми.Това трябваше отдавна да се случи.Началото на форума започна със идеята на инженера да направим форум.Аз организирах всичко като домеин и хост.Не отричам ,че покахин ме всички вие дето се създатели и не ста дали нито един лев за форума само сте писали.Не сте се борили със хакерски атаки,нито сте организирали ъпдейти и бекъп на това чудо.Освен тези приятни за забавления дейности се заплаща и едни 300 годишно за една услуга като влезнеш на всяка минута се отваря нов прозорец сякаш влиза нов потребител.Това бе необходимо защото няма как да се бориш със форум със 20 годишна история.За тези 5 години ако напишеш Сааб форум до началото на май 2018 излизах ме на 2 дажи и на 1 място.Всичко това не е със вашето писане и претенций за създатели.Отделно имаше и други финансови благинки по срещите минали от моя джоб за сведение даже и не съм опитал така вкусната торта на Крън както и доста пъти съм си лягал гладен по срещите.Сега на Лекето твоята генерация отдавна не е на колата ми не струваше единствено ползвам даунпаипа.Същото важи и за имитациата на тръбите между дросела и кулера отдавна не са тези също не вършат работа.Боби що не разкажеш каолко пъти си отварял мотора след като аз съм ти виновен само 6 пъти даже на Крън пристигна със бутала удращи се в главата.Апропо преди месец и мен ме удари вълна от вода и мотора угасна ама нямам крива биела като теб.Що не разкажеш как съм продавал частите на Фори ,като същия си ги разпозна съвсем на скоро може да ги видите снимката в тази тема.viewtopic.php?f=34&t=30&start=80 Фори ти като семеен приятел нито веднъж не се обади да питаш как са жена и детето.Винаги се обаждаше за колата ти никога за друго.Много пъти съм ти помагал и не съм ти взимал пари щото те съжалявах.Явно не е трябвало за времето в което се позанваме за теб преоритети са колата и телефона.Всички твой части съм ти ги върнал щото ти ги продадох и си прибрах парички за твоя сметка.Само да ти припомня след като със Радо свалихте баланс валовете мотора ти се окоти.Същите тези валове те питах изрично даги слагам ли или не ти пожела да са там.След като аз съм виновен за ремонта после си призна,че тези валове като си ги вадил излезли на ръка това няма как да стане ако са били ОК.Винаги съм искал да ти помогна и съм го правил щом мислиш,че аз съм виновен така да бъде зачитам твоето мнение апропо не съм забравил какво направи за мен кагато си отрязах пръста.Това е основната ми мотивация да те уважавам тогава бях на голям зор и до ден днешен не съм забравил и няма да забравя сторенот от теб. Радо ти като голям разбирач ще ти призная нещо което съм крил за теб.Помниш ли ГНПто на Баща ми дето седя месец при теб и нищо не направи.След като ми писна отидох до Бош в Пловдив и там като отовриха помпата се хванаха за главата не за електороника а за механикат.Вместо да ми вземат 800 платих да оправят механичните паражения от теб и цената доста набъбна над 1000 лева.Без да мисля за моралното унижение как родителите ми си идват веднъж годишно в БГ и нямаха кола в последствие аз нямах кола и не работих.Ти като разбирач напиши колко е обема въздух на цилиндър в горна мъртва точка на бензинов 205. Малчо ти като уж най потърпевш що не разкажеш твойте приятели(Андрей и други Гей) как те гонеха като улично куче и никой не ти обърна внимание освен Аз.Приютихте помагах ти даже ми споделяше първите сексуални постижения.Нека сега твоите приятели да се похвалят със нещо направили за теб вместо да те използват.Съжалявам,че ти стана жертва но това за което говорих ме и това което ти направи се разминава със много.УТРЕ може на едно листче да ми прехвърлиш някоя собственост ей така за разнообразие.За страницата в ФБ мога дати кажа и аз мога със чужда пита помен да правя за нея даже и не се похарчи лев да я направиш.Рекламата на сервиза не е от форума и там се плаща за допълнително кликане можете да проверите като напишеш Опел Пловдив излизам пред 20 годишния сревиз в града.По повод нападките от Лекето можеш да провериш на мое име колко Апартамента ми се водят защото имам само 1 в него живея другите ще трябва да ги наследя можеби.Драги приятели Боби,Фори,Радо и ти Малчо сте такива само в кавички за тези 3 месеца показхте ,че ви интересува форума само ако сте на върха.Показахте,че ви интересува власта защото ако не е така какво ви бърка кой е собственик.За последните 2 години никой от вас не пишеше да аз ви бях виновен никой не се интересуваше какво става и какви проблеми има.Изведнъж се видяхте на върха и започнахте да притендирате за парче от баницата.За последните 3 дена имахте възможност да се наговорите по телефона както го правихте редовно както и да си изтирете мненията дано успяхте.Заради вас дълго време в подписа ми стоеше От добър Приятел става добър Предател успяхте да го докажете.За ваше свединие аз също пазя снимки и материал от ремонтите ви има съд за тях там ще ги видите.Без вас форума ще съществува това дали ще пишете или не е ваша работа никой не ви кара зорлен. Ако някой има нещо да ми каже да има достойнството да го направи лице в лице на 18 този месец след 15 съм свободен до 18 след това нямам време.Въпреки ,че аз съм ви виновен мога да ви изкажа балгодарностите за времето в което съм ви познавал и сте писали пожелавам ви невиждани успехи в усъвъшенстването на Сааб.Хайде сполайте и със здраве само да знаете злобата само носи нещестие. п.п Да ви пожелая успех със третия форум на Сааб нещо което умира или умря някъде през 2011 г.

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
За нас от простолюдието, може ли кратко и ясно да се обясни какво точно става с форума оттук нататък? Благодаря!

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
[quote="jungleraver"]За нас от простолюдието, може ли кратко и ясно да се обясни какво точно става с форума оттук нататък? Благодаря![/quote] Марио, явно интересите са дълбоко вплетени и съвсем не касаят нас като обикновенни потребители. Като резултат след цялата помия която се изля не можа да не ми направи впечатление, че се "пръкна" потребител с 0 мнения който без никакво представяне или някакво обяснение качи безполезни на пръв прочит линкове които дори не работеха с дни, докато не писах в темата. Известно време след това видях как въпросният беше посочен като "истински фен". Моментално му се гласува доверие, вече потребитеслкото му име е със зелен шрифт и сам си поправя постовете, каквото и да значи това. Обърнахте форума на политика, и също както в политиката вплетохте лъжи и интереси на едно място, стремейки се да изопачите истината всеки през своята призма. Имах честта да опозная доста от Вас. Имах удоволствието да присъствам и на няколко срещи без да се съобразявам кой- на кого е крив или прав, кой човек чии е и т.н.т. Доста от вас или не успях да срещна лично или нямах време да опозная по- добре. Поради горните причини, не съм в позиция нито да вземам страна нито да давам оценки на ситуацията. Така или иначе тя се разви само между вас - управлението. Пряк свидетел съм и на прехвърлянето на форума, така че след всичко мога да кажа само едно: ОПАЗЕТЕ МИСЛИТЕ И ДУШИТЕ СИ ЧИСТИ! И знайте, че потребителите не са толкова тъпи и че при пряк опит за манипулация първо се поддават глупаците. Аз заставам зад темата си за моят 9-5 и нещата които съм писал в нея- колкото и лаически да звучат, не смятам да премахвам снимки или инфо от нея. Но, форума е ФОРУМ когато ги има ХОРАТА и Форум без активни и самораздаващи се потребители НЕ Е ФОРУМ. Успех в набирането на нови и нови потребители, а и "истински фенове" - явно веднага заслужили прозвището или доказали се с нещо след няколко дена от регистрацията си. Такива като мен, Марио и още доста момчета, отделяли от собственото си време в приоритет да опишат нещо направено, да споделят нещо постигнато или да попитат нещо неясно- не ни мислете. Мнозина от нас са виждали и друг път как мъже отстъпват на думата си, как интереси надделяват над човешките взаимоотношение, как вътрешната омраза води до разпад или разрушение. Живота си върви, а колелото на SAAB-a се върти .... :turbo:

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Жалко ... 5 човека на кръст и пак успяха да се изпокарат. А в един момент дори беше забавно да има алтернативно място... P.S. На Петър не съм сърдит. Няма смисъл... Просто съм разочарован от него ;)

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
Форума ще съществува без да се притеснявате пишете си спокойно. Ще има много промени следващите два месеца да се възстанови всичко по старо му. Някой раздели ще бъдат променени или сляти други може и да изчезнат. За бъдеще време ще се търсят рекламодатели от който да се вливат пари в развитие и поддръжка. Извинете новия Мод още не е ориентиран какво трябва да прави. Новото е налагане на правила като в другите форуми да се избегнат скандали и обиди.

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост Phreak1565379229
1. Добавени са рангове - Новобранец - Почетен потребител - Редовен потребител - SAAB-BG маниак - От тежката артилерия - copyright® - H.E.L.P.E.R - снайперист - Социално приемлив пич - Експерт - Техманиак™ - Вирусоборец - Стихията - просто луд - Психопат с клавиатура - Ляга и става с форума - Властелинът на форумите 2. Добавени са правила за разделите Купува / Продава - [url]http://www.saab-bg.org/viewforum.php?f=25[/url] Обявата трябва да бъде написана като се следва задължителен шаблон, т.е. тя трябва да съдържа: 1.Продавам/Купувам ......... (вид на продукта, марка и модел) 2.Коректно и пълно описание и състояние на продукта. Когато има някакви недостатъци или проблеми с продукта, трябва да ги посочите - ако не го направите, това означава, че сте некоректен участник и може да ви бъдат наложени санкции, а носите и юридическа отговорност! 3.Местонахождение (населеното място, където се намира продуктът/купувачът). 4.Контакти. 5.Цена. При обявите "Продавам" задължително се посочва конкретна/реална цена в избрана от автора валута. 6.Снимки. Публикуването на една или повече реални снимки на продукта е задължително. 7.Ако предлагате продукт, който не е ваша собственост, това трябва да бъде изрично написано в обявата. 3. Сложено е ограничение на Аватара / 250 x 250 PX 4. Може да качвате аватари по адреса на Аватара. 5. Вече може да се поставят крипове youtube]kBX-ars46Nw[/youtube Пример [youtube]kBX-ars46Nw[/youtube] [mod]6.Промени по форума[/mod] [progress]50[/progress]

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Влезте, за да следвате това