Влезте, за да следвате това  
Гост Airhead

Емблеми Saab(алтернативен вариант)

Препоръчан пост

Гост
Здравейте всички! Ще поръчвам за себе си емблеми за подмяна и искам да отворя поръчката за тези, които проявяват интерес. Ники любезно предостави една оригинална емблема, за да се опитаме да хванем цветовете точно, и една основа за проверка на размерите. Разполагам с професионални векторни графики на логото Saab Scania и следващото--само Saab. (http://saabmuseum.com/en/saab-history/s ... nd-emblem/) От тях ще се печатат емблемите. Ще помоля за помощ с размерите по модели през годините за да няма разочаровани: За моята кола, 2006 9-5 SportCombi, емблемата отпред е 2.5 in или 63.5 mm, а задната е 58 мм. (Мислех си че, е 2.25 in (57.15 mm) като тази основа която Ники даде, но се оказа малко по-голяма. Няколко пъти мерих с шублера.) В завършен вид емблемите би трябвало да изглездат така: http://eu-decals.com/index.php?_a=produ ... uct_id=433, готови за залепяне към хромираната основа. Говоря с двама изпълнители в София и Пловдив да видим къде ще се получат по-сполуливо. Точни цени не знам още, но със сигурност очаквам да са под 5 лв на бройка. От София дори ми казват, че може да паднат до 2 лева на бройка, но трябва да видими качеството дали ще си заслужава. Такива емблеми се продават онлайн на много места, но е хубаво да имаме местно решение с добро качество и приемлива цана. Добра идея е да имаме и някакъв наличен запас при Ники, той спомена че би поръчал по-голямо количество. Който се интересува, нека пише направо тук в темата размери, вид и бройки, които иска да поръча. Консолидираме поръчката и я правим. Скоро ще пост-на цените. Тези от вас, които по-рано са правили емблеми по поръчка, споделете опита си за да не повтаряме грешките ви. Поздрави! Edited by Гост

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
И аз съм с интерес за 2 бройки, ама не мога да премеря размерите, че колата е при Ники в момента :)

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
Момчета, моля, уточнете вида на емблемите и размерите, иначе няма как да съм ви полезен. Забравих да спомена, всякакви кастъм емблеми са също възможни, но ще трябва да се напрявят векторни графики за тях (платена услуга, скоро ще пиша по-подробно). Затова, ако се съберат повече желаещи и се разнесе сумата, няма да се усети.

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Е там е уловката, не мога да измеря колко са. Ако се вярва на интернедите: Предната: OEM: 5289905 Size: 68mm [img]http://i.ebayimg.com/00/s/MTYwMFgxNjAw/z/PDIAAOxylpNTQBg~/$_57.JPG[/img] Задната емблема - нищо нямам като размер :(

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
Тази с външни размери 68 мм е с размер на стикера 2.5 in или 63.5 мм. Тази е ясна, въпроса е каква имаш отзад.

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гадаене, колата е 2002 фейслифт, би трябвало да е същият размер като предната.

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
Надявам се скоро да мога да покажа мостри. Предвид това, че сезона е отпускарски може да отнеме около седмица. Ще ги оставя при Ники да ги видите на живо, тук ще постна снимки.

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Е щом при Ники ще ги оставиш, може да видиш колко ми е задната емблема :mrgreen:

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
И аз не знам на 9-3 ss колко е, но май Николай знае, той ми беше дал един стикер за отзад : )

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
Пишете ме и мене с поне 2 комплекта за 9-5 1999г. и ако има и за 900 НГ 1 комплект

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
Трябва да изчакаме малко заради отпуските. Ще пиша веднага щом имаме новини.

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
А, аз не бързам, тя черната Златка си е у пит бокса :nik07:

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
Имаме мостри на стикерите вече! Още веднъж, размерите са: За емблемите SAAB: предна 2.5 in или 63.5 mm, задна 58 мм. За емблемите SAAB SCANIA: предна 2.5 in или 63.5 mm, задна 2.25 in или 57.15 мм. Разполагаме с ТРИ комплекта от всеки вид, така че, ако някой е доволен от качеството може веднага да се възползва. Печата е направен върху метализирано фолио. Смолистата заливка е италианска, пластична е и има UV защита срещу помътняване и пожълтяване. Казват ми, че не би било проблем да изкара 5 години. Цветовете са доста близки до оригиналните, но може и по-добре. Надявам се да мога да оставя мострите при Ники още в събота. Да повторя пак, поръчката е ВСЕ ОЩЕ отворена. Който се интересува, да дава размери и бройки. Този изпълнител е от Пловдив и цените за малка партида като тази се връзват грубо на 5 лв за голямата емблема, 4.60 лв за малката. Ако успеем да направим по-голяма поръчка, можем да слезем някой лев надолу, но това едва ли е толкова фатално. Качвам ви една снимка и чакам отзиви. (Извинявам се за прашинките, и отражението от автомобилен сенник :)) Поздрави!

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Ako може и за мене 1 комплект(предна и задна) за 9-5 1998г от модела SAAB. Моите са яко олющени а цената на тези е повече от добра :nabira: .

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
[quote]За емблемите SAAB: предна 2.5 in или 63.5 mm, задна 58 мм.[/quote] Един такъв за мен.

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
И за мен една предна и една задна за мен, колата e SAAB 9-5 2,3 kombi 1999

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
И аз ще поръчам 6-броя предна и задна.Става въпрос за SAAB 93 OG-2000г.Външен размер на предна 47.5мм.....задна външен 63мм.Логото е SAAB-SCANIA.Това са размерите на самата емблемка която трябва да се залепи в оригинала,а не външния размер на емблемата!!!Благодаря предварително. Edited by Гост

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Аз искам една предна и една задна, 9-3 ss 2004-та

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
Момчета, еблемите са при Ники от няколко дни. Взимайте и пробвайте, ако са читави ще направим още. Подробности за размери и др. вижте в предишните постове. Поздрави!

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
Вече съм с 2 бр. размера е точен, само се съмнявам в залепващото фолио под емблемата, колко ще издържи! Иначе колата вече изглежда супер :D !!! :nabira: :nabira: :nabira:

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
Супер, много се радвам! Качи снимки да видим как е станала колата. И аз си мислих дали релефната основа няма да се окаже проблемна. Нека видим как се развиват нещата във времето; имам идея как можем да го отиграем. Нямам търпение да видя на живо как е се е получило. До скоро!

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде

Създайте си профил или влезте, за да коментирате

You need to be a member in order to leave a comment

Създай акаунт

Регистрирайте се за нов профил в нашата общност. Това е лесно!

Register a new account

Влез!

Вече имате акаунт? Влез тук!

Влез сега!
Влезте, за да следвате това